NASZ PATRON
INFORMACJE OGÓLNE
  KONTO PRZEDSZKOLA
  KONTO RADY RODZICÓW
  HISTORIA I MISJA
  KADRA
  RADA RODZICÓW
NASZE OSIĄGNIĘCIA
  70-LECIE PRZEDSZKOLA
KĄCIK URODZINOWY
KONTAKT
 
OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH
 
 
 
KĄCIK FILMOWY
 
 
DLA RODZICÓW
   

           
         
 
 
MIESIĄC LUTY FRANCUSKI (2019.II)

W lutym w naszym przedszkolu obchodziliśmy miesiąc francuski. W holu wisiała gazetka tematyczna dla zainteresowanych, oraz znajdowała się wieża Eiffla przy, której można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. W ciągu tego miesiąca dowiedzieliśmy się co to jest ta cała Francja i gdzie się znajduje, poznaliśmy podstawowe symbole tego kraju oraz podstawowe zwroty w języku francuskim. Do Francji chciałby polecieć każdy przedszkolak!! Otóż… w miasteczku pod Paryżem znajduje się kraina bajek - Disneyland! Dowiedzieliśmy się, jakie bajki pochodzą z Francji- np. „Kot w Butach”, „Czerwony Kapturek”, „Śpiąca królewna. Każda grupa przygotowała francuskie śniadanie- bagietka z serem prosto z Paryża :)! Mimo, że Francuzi lubią jeść… tak!- żaby i ślimaki, to Francja jest kolebką pysznych serów, croissantów, bagietek i aromatycznych przypraw. Musieliśmy to sprawdzić! Ale nie, nie jedliśmy ślimaków. Maluchy upiekły francuskie ciasteczka, a „Jeżyki” z okazji Walentynek upiekły ciasteczka w kształcie serduszek. Drodzy Rodzice - smakowało? Nam baaardzo!

Ostatni dzień podróży do Francji… Wszyscy wzięliśmy udział w Quizie wiedzy o Francji, który przygotowała pani Agata Sekulska-Hope - zdanym na 6+! „Krasnoludki” zaśpiewały piosenkę „Frere Jacques”, „Jeżyki” przypomniały zwroty grzecznościowe w języku francuskim podczas piosenki „Bonjour”, „Muchomorki” zatańczyły kankana zakończonego szpagatem wykonanym przez jedną dziewczynkę, a „Sowy” przygotowały pokaz mody francuskiej! W przedszkolu mamy prawdziwe modelki i modeli.

Ponadto każda grupa miała do wykonania pracę plastyczną różnymi technikami. A na koniec oglądaliśmy bajkowy „Spacer po Paryżu”….

W ciągu całego miesiąca, Francja gościła wszędzie- podczas naszych zabaw, zajęć, ale także na przedszkolnym talerzu! Nasi Kucharze przygotowali dla nas zupę cebulową oraz francuskie śniadanie - bagietka w roli głównej z serami pochodzącymi z Francji. Było pysznie!

Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy zaangażowali się podczas miesiąca francuskiego.

 
GALERIA
KRONIKA

Copyright © 2008-2019 Przedszkole nr 2 w Sławnie. Designed & Code by Sylwia Roman.