NASZ PATRON
INFORMACJE OGÓLNE
  KONTO PRZEDSZKOLA
  KONTO RADY RODZICÓW
  HISTORIA I MISJA
  KADRA
  RADA RODZICÓW
NASZE OSIĄGNIĘCIA
  70-LECIE PRZEDSZKOLA
KĄCIK URODZINOWY
KONTAKT
 
OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH
 
 
 
KĄCIK FILMOWY
 
 
DLA RODZICÓW
   

           
         
 
 
Wycieczka do sklepu komputerowego (2022-04-24)
Realizując tematykę tygodnia związaną z poznaniem komputera, robotów i urządzeń elektrycznych nasze przedszkolaki odwiedziły w czwartek pobliski sklep BIT KOMPUTERY w Sławnie.
Pan Tomasz profesjonalnie i w przystępny dla przedszkolaków sposób przedstawił nam temat związany z niebezpieczeństwami płynącymi z pracą z komputerem oraz zaznajomił dzieci z ich budową i sposobem naprawy. Na zajęciach dydaktycznych w grupie „Muchomorków” oraz „Sowy” rozmawialiśmy na temat znaczenia urządzeń technicznych oraz komputera w życiu człowieka. Dzieci stwierdziły, że jest ich coraz więcej i są udoskonalane. Konstruowane są również roboty, które wyręczają człowieka. Dowiedziały się, że Internet jest źródłem wiedzy, pomaga rozwijać zainteresowania, bardzo pomaga w nauce, umożliwia komunikację i dostarcza rozrywki. Przedszkolaki na wycieczce poznały znaczenie słowa INTERNET, zastanawiały się nad różnicą między komputerem, laptopem a tabletem, oglądały też akcesoria potrzebne w pracy z komputerem np. do pisania, słuchania muzyki, drukowania.
Już wiemy, jak zbudowany jest komputer, ale i to, że przed komputerem trzeba przyjąć prawidłową postawę. Nie można z nim zbyt długo pracować, bo mogą boleć nas oczy, nie wolno nam wpisywać swoich danych, rozmawiać z obcymi oraz samemu uruchamiać komputera.
Mamy nadzieję, że przeprowadzone zajęcia przyczynią się do nauki właściwego korzystania z Internetu oraz eliminowania złych nawyków z tym związanych. Z taką wiedzą wszystkie przedszkolaki wróciły do przedszkola. Zapewne wycieczka na długo pozostanie w pamięci naszych dzieci.
Dziękujemy Panu Tomaszowi Czarnuch za to, że chętnie spotkał się z przedszkolakami i umożliwił nam poznanie tylu ciekawostek.
 
facebook
KRONIKA

Copyright © 2008-2021 Przedszkole nr 2 w Sławnie. Designed & Code by Sylwia Roman.